| esteffy a întrebat:

Stiti cumva ce ceaiuri naturiste sunt bune de slabit? multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Ceaiurile sunt doar adjuvante, nu slăbesc.
Problema este alta, nu știi să mănânci!
O alimentație săracă în calorii și multă mișcare fizică zilnică te ajut să pierzi în greutate în mod sănătos.
Exclus înfometarea, laxativele care duc la deshidratare, anorexie, etc.
calorii.oneden.com
Pa, pa.

| Anca95 a răspuns:

Ceaiul verde este foarte bun. iti accelereaza metabolismul

| strengaritzza a răspuns:

Ceaiul de anghinare si de ghimbir. Si ceaiul verde se foloseste la slabit, dar eu una nu m-am simtit bine de la el.

| Yosifica a răspuns:

Buna, ceai verde, negru de anghinare, musetel si sunt ieftine si le gasesti la farmacie!

| Timi_Timea_1997 a răspuns:

Salut...mama mea a folosit un ceai, si intr-o luna a slabit vreo 6 kg.Tai o lamaie feliute intr-un ibric de 1/2 l, pui 3 plicuri de ceai de musetel peste si o lingura de miere.separat,fierbi apa, pe care mai apoi o pui peste lamai si musetel si lasi sa se raceasca.de ex. infuzia pe care o faci seara, o bei dimineata urmatoare-si invers, lucrul acesta nu trebuie omis, e foarte important. daca bei de 2 ori pe zi intr-o luna slabesti cateva kg.dar trebuie sa nu ai probleme cu acidul la stomac sau ficatul.si sa nu te ingrijorezi daca o sa iti "cureti" putin rinichii-daca intelegi ce vreau sa zic...bafta

| Cosmin86 a răspuns (pentru Timi_Timea_1997):

6 kg pe luna e cam mult. Mama ta mai bine facea sport + alimentatie, ceaiurile astea sunt o porcarie care iti pun in pericol sanatatea. sunt in special pentru oameni lenesi

| Timi_Timea_1997 a răspuns (pentru Cosmin86):

Mama e bolnava are multiple hernii de disc si piciorul rupt...ca sa nu mai pomenim de 2 accidente vascular-cerebrale si un infarct cerebral....asa ca nu judeca pana ce nu stii

| Cosmin86 a răspuns (pentru Timi_Timea_1997):

Vorbeam in cazul general. dupa "2 accidente vascular-cerebrale" nu e cam periculos sa foloseasca ceaiuri pentru slabit?

| Timi_Timea_1997 a răspuns (pentru Cosmin86):

Nu

| miky008 a răspuns:

Eu stiu ca ceaiu verde ajuta mult la slabit da are un gust urat raubig grin