| deepinside777 a întrebat:

ce vitamine pentru inaltare sunt?
Sport fac deja (Arte Martiale), sa nu imi zice-ti : Apucate de baschet etc. deoarece nu am vreme de asa ceva happy

Merci, dau funda la cel mai serios raspuns!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Felys a răspuns:

Cresterea este dictata genetic, nici sportul si nici altceva nu te va inalta mai mult decat ai vrea tu, cei care fac baschet sunt alesi de la inceput inalti, sa nu iti imaginezi ca daca sari putin gata cresti 10 centimentrii, sa zicem 1 maxim 2, dar nu exagerat, daca parintii tai sunt mici poti sa faci tu si mama sportului, tot asa vei creste ca si ei, insa daca unul din parinti e inalt ai ocazia sa il mostenesti

| AlcolicSmile123 a răspuns:

Steroizi.

| snake260889 a răspuns:

Nu exista vitamine pentru inaltare. poti incerca vitamina d, care fixeaza calciul in oase www. examen-auto/chat.php