| Classy a întrebat:

Ceva remedii naturiste pentru durerile in gat stiti? ceva incercat de voi? Dau fundita:X

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Pui o linguriță de sodă? Tu realizezi ce ai scris? Soda arde, asta s-ar întâmpla și în cazule ei.
Pentru @ralukka:gargară cu ceai de mușețel, miere de albine care o lași să curgă încet pe gât și nu servești nimic timp de 10-15 minute, etc.
Sănătate.
Pa, pa.

5 răspunsuri:
| Dash a răspuns:

Un ceai fierbinte (de menta) indulcit cu miere.

| tuGatita a răspuns:

Pai trece singura durerea in maxim o saptamana. dar ca sa reduci asa cat de cat senzatia de disconfort bea ceai cald cu lamaie. de care vrei tu. cate 3-4 cani pe zi. caldut nu fierbinte. durerea e mai rea dimineata, oricum te va lua o raceala daca nu te-a luat deja asa ca ...mult ceai. nu cred ca e un tratament greu sau scump. in leg cu gargara daca nu obisnuiesti sa faci mai bine nu incerca, mai ales cu sare. nu prea ajuta plus ca te si inneci. sanatate!

| TomJerry a răspuns:

Eu sunt cu albastru de metil...si pentru mine e cel mai bun

| odorash a răspuns:

Pai pune intr-o cana de apa calduta o lingurita de soda, clatesti gitul sau faci galgare cum se zici, si apoi scuipi apa asta __ mereu ma ajuta _-

| Legiuitoarea a răspuns (pentru odorash):

Bună.
Pui o linguriță de sodă? Tu realizezi ce ai scris? Soda arde, asta s-ar întâmpla și în cazule ei.
Pentru @ralukka:gargară cu ceai de mușețel, miere de albine care o lași să curgă încet pe gât și nu servești nimic timp de 10-15 minute, etc.
Sănătate.
Pa, pa.

| AlexutzaG a răspuns:

Incearca miez de nuca cu miere de albine