| MoroșanuGigi324 a întrebat:

Salut TPU!
Cum sa scap de diferența dintre pielea bronzată si cicatricea ea fiind albă?
Ceva remedii acasă?
Pentru că arata super urât.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| haileewatson a răspuns:

Daca cicatricea ta e de la o leziune adanca nu ai ce sa faci. Asa va ramane mereu. Daca rana era mica, in timp cicatricea poate recapata aspectul pielii tale "originale" dar trebuie ingrijita cu produse dermatologice. Depinde de la caz la caz.

Nu poti schimba "diferenta" dintre pielea bronzata si cicatricea alba!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ai ce sa faci decât să îți faci un tatuaj peste cicatricea respectiva.