| anonim_4396 a întrebat:

Cum as putea sa am pielea mai alba? Exista ceva remedii naturale care le poti face acasa ca sa ai pielea mai alba? Multumesc! Dau funda happy!

Răspuns Câştigător
| Cherilyn a răspuns:

Buna!
Daca tu esti cea din poza, eu iti spun sincer ca esti ok.batting eyelashes

Incearca sa eviti soarele pe timpul verii, foloseste o crema si incearca sa te dai cu zeama de lamaie pe tot corpul sau partea care vrei sa o albesti si stai asa toata noaptea sau macar pana se usuca complet.
Sper ca te-am ajutat! happy

5 răspunsuri:
| KellyGreen a răspuns:

Buna cauta pe google cu textul " creme de albire a tenului", o sa gasesti foarte multe sau poti sa te duci la farmacie si sa intrebi acolo, stiu ca a folosit o prietena crema de albit si chiar avea pielea mai alba.

| măcheamăăăî a răspuns:

Zeama de lamaie!winking

| Metamorphose a răspuns:

Nu inteleg de ce vrei piele mai albă. Eu am pielea albă si nu mai stiu ce sa fac ca să mă bronzez mai ales in sezonul rece. (mi se pare foarte sexy o piele mai bronzată.) Dar dacă tu vrei neapărat o piele mai albă... http://sanatate.acasa.ro/......0543.html. Pupic! :*

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Fa baie in cada plina de lapte laughing
Glumesc! Se gasesc creme cu efect de albire. Sunt foarte populare in Orient, chinezoaicele au un fix sa aiba pielea cat mai alba (btw, si mie mi se pare sexy).

| Kyrie a răspuns:

Daca vrei sa arati ca laptele stai departe de soare laughing

In +, pigmentii de piele nu se coloreaza dupa remedii naturale laughing, ele sunt mostenite genetic si chiar si cand te bronzezi, dupa un timp iti revine culoarea naturala, nu ai ce sa faci xD