| Erekest a întrebat:

Dacă fumezi o țigară pe zi în cât timp te poate afecta și după cât timp se vede când îți faci rază la plămâni?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Bizon95 a răspuns:

Dupa 2 saptamani... MINIMUM (daca ai intoleranta/alergie)
dupa 20 de ani, cand ai 3 copii pe care ii iubesti ca pe ochii din cap si trebuie sa MORI de cancer

| Erekest explică (pentru Bizon95):

Sunt o multime de oameni care fumeaza pachetul la zii si fumeaza de multi ani si nu o murit.

| danbnz a răspuns:

O tigara pe zi e nimic... Esti prea tanara sa se vada ceva.

| Bizon95 a răspuns (pentru Erekest):

Sigur, am mai auzit "exemplul" asta

acum 200 de ani fumau ca, chiorii si ajungeau la 100 de ani
pentru ca aerul era mult mai curat
si in general totul era mult mai putin... cancerigen (acum fiecare a doua chestie e cancerigena, iar peste astea mai pui si tutunul)

in plus NU am spus ca SIGURRR mori in doua saptamani
am spus ca si peste 20 de ani
dar sigur o sa te loveasca cand o sa iti fie lumea mai draga

TOTUSI, din cate imi dau seama, ai pus intrebarea nu ca sa primesti un raspuns adevarat ci unul care sa te... SCARPINE (ca nuuuu e rau sa fumezi)
asa ca poti sa iti spui ce te face pe tine sa te simti mai bine, nu o sa fie si adevarat, dar macar esti tu multumit!

succes la fumat!

| Yurisa a răspuns (pentru Erekest):

Nu toti oamenii sunt la fel si au acelasi organism

| Donsavas a răspuns:

Poti sa mergi la un medic specialist si sa iei tratament antifumat