| Biancaaaaaaaa a întrebat:

Dau funda!
Am 18 ani iar menstruatia mea e neregulata. De cand mi-a venit prima oara la 11 ani pana anul trecut am avut intarzieri, uneori 2-3 chiar 4 luni. Pana anul trecut cand am luat niste pastile naturiste (evening primrose si spirulina) apoi, dupa acest tratament, menstruatia s-a reglat imediat, in fiecare luna imi venea la aceeasi data. Pana acum, cand trebuia sa-mi vina acum 3 saptamani iar menstruatia trecuta mi-a intarziat 2 saptamani. Tin sa mentionez ca nu am dureri sau scurgeri doar acel lichid vaginal.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Perneş_Crenguţa_1993 a răspuns:

Du-te la ginecolog cat mai repede și zi-i sa îti facă un control mai amănunțit s-ar putea sa ai sindromul ovarelor polichistice nu mai sta asa.

| Biancaaaaaaaa explică (pentru Perneş_Crenguţa_1993):

Si acest sindrom poate sa mi afecteze fertilitatea?

| zurghii a răspuns (pentru Biancaaaaaaaa):

Da, iti poate afecta fertilitatea cat si sanatatea ta