| anonim_4396 a întrebat:

dau funda, am numai probleme straight face
Problema e ca uneori privesc partea plina a paharului, si ma simt bine, asta 10 minute, dupa ma simt normal, si dupa ma simt prost.Ma gandesc ca in trecut eram prost si fraier, si am niste amintiri rusinoase sa zic asa, cum ma chinuiam la o bicicleta. etc. laughing, cum scap de astea?
Si ca sa nu pun doua intrebari, mai zic una.
Asta are legatura cu ce am zis mai sus de pahar, am luat un 5 la engleza, dar miercuri dam test si am ocazia sa il indrept, iar parintii mei sa afle ambele note deodata, dar tot simt o stare nasoala., sau profesoara de franceza m-a intrebat de ce merg la clasa de mai jos(unde sunt numai fete) si poate ii spune la dirig. si dirigul ii spune lui maicamea, si nu o suport pe mama cand imi vb de fete. straight face, si iar ma simt prost., cand privesc partea plina a paharului imi zic " lasa ca indrept nota, lasa ca nu-i nimic." Si in plus, sunt ingrijorat pentru ca o sa avem sedinta cu toti profesorii, si o sa zica numai pareri proaste de mine., si asta e a 3-a intrebare, daca ma port exemplar saptaman asta, o sa mai zica o parere de rau pentru mine? (doar 2-3 profesori nu ma suporta... )
Toate chestiile astea le am pe cap.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| BeardedSamurai a răspuns:

Salut, deci ce a fost in trecut trebuie sa intelegi nu sa treci peste, pentru ca a trece peste inseamna a uita si atunci cand iti vei amintii de ce ai facut tot rau iti va fi, trebuie sa intelegi ca asta iti este trecutul si la viitor sa ai grija, si eu am o sumedenie de lucruri grave in trecut si foarte rusinoase dar le inteleg, nu am ce sa fac si nici nu vreau sa schimb trecutul pentru ca m-a facut sa ajung unde sunt acum si am invatat din rau, raul te ajuta sa inveti, nu conteaza acea nota, tu doar indreapt-o si munceste, nu conteaza ca ii spune diriga-ta lui maica-ta ca te duci la fete, e normal, si las-o sa vorbeasca nu e mare lucru, tu iti vezi acolo de treaba si munceste, invata sa traiesti si dezovolta-te o data cu varsta nu doar trupul ci si mintea si sufletul.
Intelepteste-te, sa ai o zi placuta!