| Sports a întrebat:

dau fundita!
Zilele astea am programare la dentist pentru a scoate o masea.
Maseaua este aproape sparta de tot de o care si trebuie mai degraba sa-mi scoata radacina deoarece trebuie sa imi dea alta masea in acel loc.
Dentistul mi-a spus ca am nervul mort la ea, asta inseamna ca o sa doara extractia daca are nervul mort?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Pufffx a răspuns:

Nu o sa te doara stai linisitit asa avea si mama o masea a avut o carie si a trebuit sa i-o scoata si avea nervu mort nici nu i-a facut injectie di aceea cu anestezie ci i-a dat cu putin spray din acela. De obicei se zicea aolo ce m-a durut ca mi-a atins nervu, Deci te-ar durea daca ai avea nervu sa zice bun dar daca ti-a zis ca e mort nu o sa te doara si in caz ca simnti putina durere zi ca mai doresti sa iti dea cu niste spray. Nu are de ce sa iti fie frica. Bafta:*.