| Mihai_Mihai_1990_G2I4 a întrebat:

Salut tpu.de 2 luni imi tiuie urechile din cauza unei traume sonore.Nu asta e problema m-am obisnuit.Insa de câteva zile imi curge un lichid din urechi si am o vaga impresie cs nu mai aud la fel de bine cu urechea stângă.O sa ma duc la un control insa dupa sărbători.Ce credeti ca ar putea fi? Sărbători fericite!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

LA URGENTA, URGENT! Vrei sa surzesti? Posibil sa fie otita cu timpan perforat sau ceva de genul. In orice caz, e URGENTA! Dupa sarbatori s-ar putea sa fie prea tirziu. Nu glumesc, am un prieten care e surd fix din cauza asta. A avut otita si a asteptat sa treaca sarbatorile...

| Iote a răspuns:

Nu dupa sarbatori. Acum! Daca iti curge lichid din urechi, e grav.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce credeți că ar putea fi?
Să te duci de urgență la un consult, asta credem că ar fi.

| lvi7 a răspuns:

Du-te rapid la urgente!

| Mihai_Mihai_1990_G2I4 explică:

Problema este ca nu sunt im Bucuresti si imi este frica sa iau tratament dat de un medic de gardă care nu stie ce face.Momentam am niste picături pentru mai multe tipuri de otita.Multumesc de raspunsuri