| diannna38 a întrebat:

de 2 saptamani ma doare maseaua din partea stanga mi-a trecut acum o orasi a m avut o besica pe partea dreapta unde imi lipsesc 2 masele si am spart besica aia din gura si acum ma doare ce sa fac ziceti-mi repede

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Besica de care vorbesti ar putea fi punga cu puroi si nu prea ai ce face, du-te la dentist neaparat

evenso
| evenso a răspuns:

Fa un ceai de musetel, lasa sa se raceasca apoi clateste gura cu ea (fara zahar sa fie ceaiul).
Maine sa te duci neaparat la dentist, probabil ai mai multe probleme, probabil ai si abces, care trebuie tratat neaparat la timp.

| NevastuicAaA a răspuns:

Intreaba la farmacie de pastile pentru dureri dentare.
Trebuie sa mergi cat mai repede la dentist.Chiar daca iti este frica. Daca nu tratezi infectia se poate ajunge la operatie dentara, sigur nu vrei sa ajungi acolo.
"Besica" aia este o punca cu puroi, adica infectie care trebuie tratata neaparat.
Daca mergi rapid la dentist este posibil sa scapi cu antibiotic, dar daca te si doare...

Deci DENTIST
FARA FRICA!

| diannna38 explică:

Ce dracu vrei sa mor pe acolo am o frica de denstist de cand eram mic aveam 5 ani si acum am 13 ani deci de 8 ani mi-e frica de dentist si cu ceaiul am incercat ce sa mai fac zi-mi repede ma doare

| diannna38 explică:

Pai ce dracu vrei sa fac infarct pe acolo ca am o groaza de dentist mai rau de cat la fantome Am incercat cu ceaiul nu merge alt ceva ai

| diannna38 explică:

Nu e ca o unflatur dar nu ttare

| diannna38 explică:

AM o solutie daca spune sa imi extraga dinti ai dau una si fug cu scaun cu tot eu acum 3 ani am fost la dentist si a zis ca trebuie sami extraga 4 dinti si 2 masele mi-a bagat un pansament in gura simia extras dinti nu mai puteam de durere zici ca era dracu scote dinti fara mila cand m-a vazut mama a dat doctoru in judecata si a luat 2 ani de parnaie si de atunci mi-e frica de ori ce de dentist dar pentru asta fac o exceptie dar zi-mi terog cemi face si iti dau funda