| Alex19861106 a întrebat:

De 5 luni ma tot doare capul din cand in cand intr.un singur loc si am si ameteli (mama spune ca ametelile sunt pentru ca ma ridic prea brusc din pat sau de pe scaun) si am si lesinat (la doua saptamani de la o operatie de apendicita) se poate sa fie o tumoare pe creier?sad

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am auzit şi eu despre influențele negative ale smart phone-urilor asupra creierului.Cu accent pe riscul de a dezvolta tumoare cerebrală.
Dar nu are rost să te alarmezi, încă.
Ar putea fi, în cazul tău, la fel de bine vorba şi despre un început de anemie (despre sânge) sau poate ai o carență de vitamine/calciu (alimentație).
În orice caz, cauza trebuie depistată din timp şi înlăturată.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Alex, durerile de cap la o varsta atat de mica nu-s normale!
Da, este posibil sa fie ceva la cap, daca ai dureri frecvente si ameteli, te sftuiesc sa mergi cu mama la o radiografie craniana.

Tot mai multi copii care folosesc telefonul foarte mult, au aceste probleme si se pare ca tumoarea craniana este influentata de telefonul mobil, care afecteaza creierul mult prea tanar al copilului, cel putin asa spune un medic neurolog australian.

| christall a răspuns:

Mergi la doctor. Ti se vor analize, eventual un rmn si vei stii. E bine sa nu stai asa. Sanatate!

Răspuns utilizator avertizat