| Serban_Albu_1994 a întrebat:

De cateva zile ma doare igrozitor chestia aia de carne care tine dintii (gingia) in partea de jos.Am observat acolo ca este o gaurica cea care doare, ieri era rosu si umflat azi e doar o gaurica care se pare ca are ceva alb in inauntru (sper sa nu fie puroi). Daca mananc sau trag buza inauntru simt durere si senzatie de corp strain.Ce poate sa fie?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| MariaCrinaPopescu1233 a răspuns:

Poate este puroi! Dar mai bine mergi la stomatolog urgent!

| FormPrix a răspuns:

Du-te la un dentist, poate găsește el ceva acolo. Dar nu încearcă să-l scoți singur.