| iulliusmake a întrebat:

Am o problema... m-a tras vineri un curent si ma doare partea dreapta a maxilarului, ieri am observat ca deasupra dintelui drept mi s-a umflat gingia si ma doare.simt o durere ca o ardere, desi e suportabila. am luat niste pifaen, aspirina.maine cred ca am sa merg sa-mi iau antibiotic. voi ce ziceti ca ar trebui sa fac? Multumesc:*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| misu a răspuns:

Ia un antibiotic usor, astfel nu scapi

1 răspuns:
| RaVuL a răspuns:

Ai putea incerca prin a aprinde o tigare si sa o bagi in ureche
trage foarte bine curentul deci o aprinzi si o bagi in urechea dreapta
Fundaa