| Demos a întrebat:

De curand a inceput sa ma usture in gat. Am luat Decasept si Propolis C, si durearea creste pe zi ce trece.
Stiti ce pot sa fac?
Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| onasis1961 a răspuns:

Băbeşte: Ceaiuri fierbinţi si mai bună este gargarea cu apă cu sare de bucătărie!
Multă sănătate!

6 răspunsuri:
| SamSon a răspuns:

Incearca ceaiul de ceapa. e bun pentru raceala. Suna aiurea, dar incearca.

| EmanuelaZ a răspuns:

Mie imi trece durerea si usturimea in gat numai cu Tantum Verde. Incearca macar 2 bomboane de Tantum Verde si vezi cum te simti. Sanatate!

| yoelee a răspuns:

Incearca un ceai de tei cald, dar nu fierbinte, cu miere si unt. Pe mine ma ajuta de fiecare data. happy

| Demos explică:

Am aflat ca ma ustura gatul din cauza varicelei. Multumesc oricum la toti!

| qwertyqwerty a răspuns:

Buna! happy
Daca vrei ca durerea de gat sa nu continue NU trebuie sa bei lichide fierbinti ci calduțe deoarece acelea nu fac decat sa inrautateasca situatia.
Mai ajuta vitamina C sau Faringosept mereu mi a trecut de la acestea doua.De asemenea o lingurita de miere nu strica sau un ceai cu lamaie.
Insa mai poti incerca sa faci gargara cu bicarbonat de 3-4 ori pe zi (pui intr un paharel mic apa si apoi bicarbonatul)
Multa sanatate!

| nicolaa123 a răspuns:

Sa bei ceai cald....succes