| Anonim420420 a întrebat:

de ieri ma simt foarte rau, ce am gasit pe net ar fi vorba de insolatie
De ieri simt o durere la cap, doar dacă ma ridic din pat, daca stau in pat nu am nimic. Daca pun mana pe orice parte a corpului sunt fierbinte.
Ma simt si obosit, am reusit sa dorm aseara 5 ore si azi vreo 3.
Mi-a mai trecut fata de ieri. Ar trebui sa ma ingrijorez?
Fata de ieri ma simt mult mai bine. Astept sfaturi ce sa mai fac, am făcut pana acum un dus rece si m-am simtit instant mult 5 mai bine astept pareri

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| laSoledad a răspuns:

Tine comprese reci pe cap unde te doare. Dormi. Lasa deoparte orice fel de ecrane luminoase.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Duș rece = mult mai bine = insolație. Odihnă, hidratare.