| Th3AbSinTh3 a întrebat:

Am piciorul amortit si ma doare. Ce sa fac?
Am fost in sesiune, am cam stat mult pe scaun, dar seara am mai iesit, m-am plimbat.
Acum vreo doua zile am fost la fotbal si am simtit o usoara febra musculara de la genunchi in jos... Ieri am fost din nou la fotbal si aseara simteam aceeasi durere cauzata de febra(cred eu), doar ca doar la piciorul drept.
Nu am putut sa dorm pentru ca imi amortea ingrozitor din talpa pana putin peste glezna unde se vede o umflatura, acolo e muschiul incordat, e tare ca piatra, dar cand merg nu-i problema, numai daca stau intins.

Ce fac? Pun gheata? Baie fierbinte? Ma duc sa alerg?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| kiri11 a răspuns:

Iti recomand unguentul levasan max, este foarte bun big grin

| Hace a răspuns:

Ia un unguent cu antiinflamator și încearcă să mergi/alergi ca să pui în funcțiune muschiul. Este de așteptat ca după o perioadă sedentară, să se întâmple acest lucru.