De la ce varsta se ingroasa vocea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Depinde si de persoana, între 13-16 ani de regula.

| Alexandrionelu a răspuns:

Depinde de la caz la caz. Mie pe la 14 ani.

| christine99 a răspuns:

Depinde si de stilul tau de a vorbi, pana la 20 de ani e terminat procesul clar.

| Cduncfujndf a răspuns:

Depinde de fiecare persoană în parte.

| Louys a răspuns:

Depinde de varsta.
Am un prieten care la 15 ani are voce de copil de 11, si eu o am asa de groasa ca odata s-au bagat colegii in clasa, crezand ca vine un profesor, dar eram doar eu, vorbeam cu un prieten big grin
De obicei pe la 12-13 ani

| Katte a răspuns:

Pai vocea se ingroasa pe la 12 ani in sus! Aceasta se numeste pubertatea!