| Ngb_Slverr_1970 a întrebat:

De sambata ziua a inceput sa ma mance foarte tare pielea adica ma manca si in partea de jos a organelor foarte rau si pe maini cot picoare etc si se umfla foarte tare in zona unde ma manca

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Ririru a răspuns:

A, ce dragut. SI inca stai acasa? happy
Du-te la medic.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Daca nu ai febra sau alte simptome, cel mai probabil e o alergie. Local da-te cu ulei de cocos. Calmeaza bine majoritatea alergiilor. Problema e ca daca la tine originea problemei e interna, ai nevoie de niste analize. Maninca cit mai neutru cu putina, elimina toti alergenii - fara sucuri, zahar, nuci, oua, prostii procesate, capsuni, lactoza. Cred ca e o lista imensa aici de adaugat. Pe scurt - MERGI LA DOCTOR!