| gladiatoru5000 a întrebat:

..de un an incoace am observat ca mi-au aparut pe corp prea multe alunite, de o luna mi-a aparut pe organ doua cosuri mici si dupa cum mi-a zis cineva ies si acolo alunite ...ca nu se storc... e vorba de hpv? Am peste 30 de alunite pe tot corpul.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Bozgi200 a răspuns:

Alunițele sunt de 2 feluri inofensive cele micuțe și cele mari ce au că și o scoarță deasupra(să nu le rupi). Daca pe scrot ai niste coșuri albe sunt doar "pungi" de grăsime, iar daca au apărut pe "gâtul" penisului e ceva normal...

| lusianastase a răspuns:

Iti recomand o vizita la dermatolog. Cel mai probabil sunt inofensive dar exista si posibilitatea ca ele sa fie canceroase. Nu risca.