| anonim_4396 a întrebat:

De vreo 4-5 luni mi-au aparut niste bubite pe fata,nu sunt cosuri si nu se vad prea deloc, dar daca pun mana se simt ( pe obraji vorbesc). Cum pot scapa de ele? Ofer funda + vot celui mai bun raspuns.

PS : Am aproape 13 ani.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună!
Ar trebui să consulţi un medic dermatolog ceva să vezi ce este şi să-ţi dea un tratament corespunzător.
http://www.parinti.com/bubitecasicosuripefataenormal-t-16069.html
Te pup!

3 răspunsuri:
| Azµre a răspuns:

Vezi un medic dermatolog. Între timp le poți da cu tinctură de propolis.

| Badea_Raresh_Gabriel_1993 a răspuns:

Salut parerea mea este sa faci o infuzie de ceai de musetel sa stai acolo cu fata cateva minute ma refer pentru curatare, daca nu consulta un medic dermatolog

| FallingLeaves a răspuns:

Acestea pot fi ca niste cosuri in piele? Se simt numai la atingere. Dupa baie, sau dupa ce ai stat "la aburi" ca sa zic asa, porii se deschid si ai putea atunci sa incerci sa le scoti. E mult mai greu decat cu (,) cosurile obisnuite dar incearca.winking