| eu_3300 a întrebat:

Am un ten foarte gras (adica daca ma spal dupa o ora daca pun mana zici ca m-am dat cu ulei) am pe frunte obraji si barbie cosuri si niste bubite mici si niste pete rosi foarte urate cum pot scapa... ce creme sa iau ce solutii imi recomandati?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
GânduriAlbe
| GânduriAlbe a răspuns:

De ce nu mergi la medicul de familie să-ţi dea o trimitere la dermatolog? Îţi va da ceva special pentru tenul tău ca să scapi de toate problemele. pentru coşuri poţi încerca Zineryt. Dacă mergi la farmacie şi întrebi de produse pentru ten gras cu siguranţă îţi va da ceva! Baftă!

| 009 a răspuns:

Uite aici
http://www.iwostin.ro/products.php?id=83
sunt bune produsele din gama asta
sau poti incerca sa stai cat mai mult timp cu miere pe fata sa stii ca ajuta
sau cu felii de rosi sau lamaie

| gingalatera a răspuns:

Eu iti recomand o crema excelenta. Contine, musetel, aloe si propolis, nu costa nici mult, e foarte mare ca gramaj, o ai mai mult timp... Toate detaliile despre ea le poti citi aici:
http://ealoe.blogspot.com/2010/05/aloe-propolis-creme.html