| Teodor168 a întrebat:

Este adevarat ca masturbarea poate provoca căderea părului?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| BlackRose03 a răspuns:

Nu,este doar un mit.Masturbarea este ceva normal și nu îți poate provoca căderea părului.

5 răspunsuri:
| Sofer a răspuns:

Cand o sa iti cada mult par atunci sa te speri. E perfect normal masturbarea si nu iti cade parul.

| aXy99 a răspuns:

Nu, nu este adevarat.

| gabicoo a răspuns:

Povești!
Freac-o fără grijă în continuare!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da ...cu cat o freci mai mult o sa ramai chel.ca nu o sa mai ai nevoie de femeie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e chiar benifica. testosteronul marit poate cauza caderea parului, si prin "frecarea maimutei" il echilibrezi cat de cat sau relaxii sexuale. masturbarea are si un efect antideresiv dar daca e in exces deja e o problema