| Petruts a întrebat:

Este un medicament caruia i se tot face reclama la TV, este recomandat pentru stari de anxietate, emotii, agitatie, etc. Are o denumire mai ciudata si niciodata n am reusit sa i retin numele. Stie careva cum se numeste acest medicament?
Ps: Imi amintesc ca parca incepe cu "ex" iar printre ultimele cuvinte e ceva de genul "valirium".

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Nu te lua dupa reclame..mai bine cere sfatul unui medic naturist.ori medicului de familie!
O zi buna happy

| sasa1sasa1sasa1 a răspuns:

Nu stiu despre ce vorbesti dar, NU te lua dupa reclamele tv. Mai bine cere parerea medicului, tratamentele fiind diverse, in functie de afectiune.

| jasmin1rose a răspuns:

Eu stiam de Sedatif Pc. I se facea multa reclama la TV.