| Teodor168 a întrebat:

Eu daca am deja 18 ani si sunt mai înalt ca si tata chiar de la 17 ani, credeti ca ar fi sanse sa mai cresc cum zic ceilalți chiar pana la 21 de ani sau procesul s-a oprit?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Bizon95 a răspuns:

Lal, daca esti mai inalt si decat tata si decat mama, poate ar trebui sa iti cauti tatal BIOLOGIC prin vecini =))

totusi

https://www.google.com/......ps?/search
https://adevarul.ro/......index.html

| TatarStefan a răspuns:

O sa mai cresti maxim un 1m.
Cu drag Stefan.

| dbigiu84 a răspuns:

Procesul de crestere se incheie de obicei pe la 20-21 de ani.Se poate inchide si la 18 ani dar in cazuri mai rare.Inca mai poti sa cresti cativa centimetri