| Cosminel1192 a întrebat:

Salutare. Pe 20 fac 18 ani si am 1, 69 inaltimea. Mama mea este mai mica un pic iar tata cred ca mai inalt cu 3-4 cm. Cum as putea sa ma mai inalt si pana la cati ani cresc, si cam cat credeti voi ca o sa mai cresc?

Sunt niste vitamine, ceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| LaLaura a răspuns:

Buna, din pacate nu prea ai cum sa te mai inalti.
1. Varsta, baieti cresc pana la varsta de 19-20 de ani.
2. E genetic ( nu ai ce sa ii faci daca e genetic).
3. Vitamine, suplimentele se iau pana in varsta de 17-18 ani ( dar parerea mea e ca sunt aberatii si iti strica organismul).

| mellisa_1721 a răspuns:

Nici vb de vitamine luate dupa ureche fac rau.pana la 21 de ani o sa ai 1.75! Nu iti fa griji.