| anonim_4396 a întrebat:

Eu din nastere am suferit de testicul drept necoborat si in curand ma voi opera... nu este o problema mare acest lucru, insa cea mai mare teama a mea este cum pot trece peste acest moment? Adica ma gandesc cand imi voi face o prietena este destul de jenant cand ai un singur testicul, imi este frica sa nu aiba o reactie de aceea... sa bata inapoi sau ceva si la nivel estetic este destul de urat, cum as putea sa trec peste aceste probleme dupa operatie? Multumesc, ofer funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Blueberry8 a răspuns:

Cine te iubeste te accepta asa cum esti!

15 răspunsuri:
| Mihai720 a răspuns (pentru Blueberry8):

Spre exemplu, dacă tu ai iubi un băiat, l ai accepta cu acel defect? După nume presupun ca ești fata. Poti detalia mai mult de ce l ai accepta te rog frumos

| Edutzu12345 a răspuns:

In primul rand nu o sa aiba nici o problema pentru ca daca ar vrea stii sa suga ar avea unul, nu ar duce lipsa si in timpul actului sexual chiar se va simti mai bine pentru ca o mica greutate nu mai este. Nu te ingrijorahappy

| Edutzu12345 a răspuns (pentru Mihai720):

Daca te-ar accepta ea nu ar conta pentru ca asta este o paraere stric personala a ei si crede-ma femeile gandesc diferit?

| Blueberry8 a răspuns (pentru Mihai720):

De ce nu l-as accepta? E doar fara un out nu fara creier happy. Activitate sexuala poti avea, copii cred ca poti face (adica eu stiu ca se poate ).De ce m-ar deranja ca nu ai o bila?! Repet ce am scris mai sus.Cine te iubeste te accepta asa cum esti.Toti avem defecte sa stii tongue.Nu iti mai face griji.Mai bine sanatos. Acea persoana ce o sa fie pentru tine, o sa fie si punct.

| Mihai720 a răspuns (pentru Blueberry8):

Multumesc pentru mesaj, si da, activitatea sexuala este exact ca si cand as avea 2 testicule, pot face copii.

| Blueberry8 a răspuns (pentru Mihai720):

Cu placere.Multumesc pentru funda.

| Ana7807820 a răspuns:

Au existat si exista oameni care au un singur testicul. Cum a raspuns si Georgiana, frumusetea vine din interior. Iar iubita ta nu ar trebui sa fie interesata de faptul asta, doar daca nu faceti chestii mai...complicate.
Si ce daca ai un singur "ou" ramas? Tot barbat ramai, nu vei fi altcevawinking
Desi imi consider sfatul inutil, eu zic sa vorbesti deschis despre asta cu cineva de incredere sau cu un psiholog.

| Mihai720 a răspuns (pentru Blueberry8):

Multumesc si eu pentru incurajare happy Sper sa ma inteleaga persoana respectiva care va fi.

| Mihai720 a răspuns (pentru Ana7807820):

Crezi tu ca un psiholog m-ar putea face sa privesc altfel lucrurile?

| Blueberry8 a răspuns (pentru Mihai720):

O sa gasesti happy. Bine, daca dai peste fetiscane ce nu au habar de ele... oricum tu sa nu fi dezamagit de orice replici primesti(desi nu cred ca o sa primesti...probabil unei femei o sa i se para ciudat la inceput, dar nimic neobisnuit, din punctul meu de vedere.LA 27 de ani cred ca vad lucrurile in alt mod decat fetele astea din noua generatie).Nu toata lumea intelege defectele, problemele medicale.Traim intr-o tara unde jignirile, ironia si batjocura sunt pe primul plan.Crede-ma ca as prefera unu asa decat unul fara creier.

| Mihai720 a răspuns (pentru Blueberry8):

Sincer, am rămas plăcut surprins la ultima ta fraza. Mulți înainte, înțeleg exact ce vrei sa spui... Eu am 19 ani, în toamna încep facultatea și mi-as dori sa îmi fac o relație în afara deoarece doresc sa plec din tara

| Blueberry8 a răspuns (pentru Mihai720):

Multumesc la fel si succes pe viitor!

| Mihai720 a răspuns (pentru Blueberry8):

Mulțumesc din suflet, asemena?

| anonimg a răspuns:

Păi tu crezi că femeile nu au defecte fizice?
Ori dacă te va părăsi din cauza aceasta, ăsta este cel mai mare defect al ei.
În timpul logodnei puteți discuta și problemele acestea.
Logodna nu înseamnă a vă culca împreună; vă este permis să vă despărțiți în timpul logodnei.

| Donsavas a răspuns:

Depinde la ce femei te uiti tu. Dacă te uiți după femei cu o gândire superficială, critica, perfecționista, atunci Da, e normal sa ai parte de probleme in relatie.