| anonim_4396 a întrebat:

Am o intrebare. Cat de curand voi fi operat pentru testicul necoborat datorita unui accident(nu intru in detalii) si doctorul meu nu prea m-a informat.
Cam cat timp va dura operatia?
Unde imi va face anestezia si ce anestezie va fi?
Nu este ceva grav, doar testicul necoborat. La nastere nu am avut nimic dar in urma cu ceva timp am avut un accident si de asta am problema asta. Va rog ajutati-ma, dau funda!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Operația durează puțin, va fi anestezie locală.

| anonim7011 a răspuns (pentru sadrian46):

Si anestezia locala unde mi se va face?

| sadrian46 a răspuns (pentru anonim7011):

Acolo unde taie. Simți până bagă acul în tine, că pe urmă se amorțește imediat.

10 răspunsuri:
| Mihai720 a răspuns:

Îmi poți spune ce vârstă ai? Am aceeași problema și eu trebuie sa ma operez.

| anonim7011 a răspuns (pentru Mihai720):

15 ani.

| Mihai720 a răspuns (pentru anonim7011):

Sa înțeleg ca testiculul acela nu e coborât deloc nu? Ca și eu am aceeași problema.

| Mihai720 a răspuns (pentru anonim7011):

Sa înțeleg ca testiculul acela nu e coborât deloc nu? Ca și eu am aceeași problema. Ce ți au spus doctorii? Adică, poți sa ai copii nu? Adică ma refer, nu e nicio diferența dacă ai 1 sau 2 testicule.

| anonim7011 a răspuns (pentru Mihai720):

Eu din fericire, la mine aceasta problema nu imi va afecta cu nimic acest lucru. Adica sa fac copii. Ba da, este o diferenta cand ai unul absent(necoborat) sau cand nu ai deloc unul. De la aceasta problema cu testiculul necoborat poti ajunge la cancer testicular.

| anonim7011 a răspuns (pentru Mihai720):

Spune-mi unde te pot contacta(Facebook, Instagram) sa discutam mai multe.

| Mihai720 a răspuns (pentru anonim7011):

Instagram... andrei_mihai875

| Mihai720 a răspuns (pentru anonim7011):

Poți sa îmi dai mesaj oricând doar sa spui înainte ca tu ești, ca să îmi dau seama