| holyGuard3 a întrebat:

Eu m-am gandit sa imi fac un tatuaja pe tot spatele dar eu am multe alunite pe spate (un fel de pistrui ) si ma gandeam daca e sanatos sa tatuezi peste ele daca ti se poate intinpla ceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| HighByTheBeach a răspuns:

Salut.
Personal nu ti-as recomanda. Poti face diverse afectiuni cutanate sau cel mai grav: cancer de piele

2 răspunsuri:
| cosminlol a răspuns:

Clar ca da. iti faci un rau pielii tale te-as sfatiu sa nu incerci asa ceva.

| ToaderCasian a răspuns:

Hei! Da, din pacate daca ai alunite pe spate nu e deloc recomandat sa iti faci tatuaj, deoarece poti face cancer de piele.