| Aniela2777 a întrebat:

Am fost la plaja si m`a ars soarele ff rau pe spate, mi s`a facut coaja si dupa ce mi-a picat si mi s`a vindecat pielea am ramas cu pistrui (alunite), oare o sa scap de ele cu timpu? Ce pot face sa scap de ele?

Răspuns Câştigător
| AnonimKidd a răspuns:

Si mama mea are.Sunt un fel de pete, alunite. Oricum lasa-le in pace pentru a nu face ceva si mai grav(un cancer de piele).Si sa te inveti minte sa te dai cu crema pentru protectie.(La sfarsit nu am vrut sa fiu rautacioasa).

4 răspunsuri:
| DanAmarandei a răspuns:

Petele sunt un lucru, alunitele altul. Daca ti-au aparut alunite, ele nu mai dispar decat chirurgical. Daca sunt simple pete se vor exfolia cu timpul. In orice caz, pentru cancerul de piele nu trebuie sa te arzi neaparat de foarte multe ori, asa ca fii prudenta si foloseste factor de protectie, evita soarele intre 10:00 si 17:00.

| Aniela2777 explică (pentru DanAmarandei):

Nu stiu exact ce suntlaughing cred ca sunt pete, dar oricum mersi pentru sfat! big grin

| ღℓαυяєТтα a răspuns:

Pai, alea sunt pete, are si mama mea, exact asa a patit si ea. Dar din pacate nu se mai duc sad