| Eclipse98 a întrebat:

fumez de la 13-14 ani cate 5-10 tigari pe zi iar acum am aproape 16. De cateva zile seara simt o senzatie mica de greata si de voma si imi vine sa ragai sa spun asa... este din cauza ca organismul meu a devenit dependent de nicotina si seara eu nu fumez?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| InvertedDeformity a răspuns:

Dupa cum am mai zis in raspunsurile pe care le-am mai dat.Senzatia de oboseala si greata/voma este dat din cauza acumularii de toxine in organism si in special la nivelul scoartei cerebrale si a ficatului(reducerea activitatii organului). Singura solutie este sa te lasi de fumat sau sa mergi la un centru special pentru dezintoxicare/recuperare.

| tzutzy_3632 a răspuns:

Cu siguranta nu din cauza asta simti senzatia de greata. cel mai bine este sa renunti la fumat