| Ionutz0303 a întrebat:

Salut TPU,ieri am dat cu capul de un dulap de fier, in coltul lui, nu mi-am pierdut constienta doar ma doare cand apas, se poate intampla ceva grav sau sa ma linistesc?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| PerasiPeru7 a răspuns:

Si mie mi s-a intamplat la fel!(in urma cu o saptamana)
Ti se formeaza un cucui, iar in cele mai rele cazuri se formeaza un cheag de sange. Nu trebuie sa te speri! Si eu am dat destul de tare cu capul de un colt si nu mi s-a intamplat nimic! Cucuiul mi-a trecut dupa o zi, dar inca ma mai durea, dar dupa o saptamana am fist ca nou! Nu necesita radiografie! (din cauza ca te radiezi si nu e bine!)
Sanatate!

2 răspunsuri:
| Panamax a răspuns:

Pot sa apara pierderi de memorie.
De cate ori ai postat intrebarea asta, mai stii?

| Iote a răspuns:

In cel mai rau caz, va apare un cucui.
Dar ca sa te linistesti, poti sa faci o radiografie si sa vada medicul ce este acolo.