| Amarie_Răzvan_1999 a întrebat:

ieri am fost la sala si am facut picioare, iar de aseara a inceput sa ma doara sub pieptul din partea stanga, si ma doare putin cand respir, dar cand casc ma doare si mai tare, de la ce sa fie oare?
Si cand ma aplec ma doare.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Ssspup a răspuns:

Salut! Am pățit si eu la fel. Probabil este din cauza efortului in exces. Daca totusi durerea nu trece, du-te la un doctor happy sper ca ti-am fost de ajutor. Funda? happy big grin

| Evolution a răspuns:

Adica in zona inimii? Faci cu un profesor sau singur? Probabil te"ai fortat si nu ai respirat suficient.
Exercitiile trebuie sa le faci controlat altfel le faci degeaba. Daca mai ai palpitatii la inima renunta pentru 7 zile la sala.

| Donsavas a răspuns:

Este splina. Ai depus mult efort lucrand si acum suporti durerea provocata cateva zile, cu atat mai mult daca ti-ai suprasolicitat si muschii abdominali intru-cat poti face si o febra. Consuma multe citrice si nu uita de proteine! Astea vor reface tesuturile.