| Taker a întrebat:

Imi dati si mie niste sfaturi pentru a ma lasa de fumat? Care sunt cele mai bune solutii?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Papillon09 a răspuns:

Incearca sa te gandesti mereu la problemele de sanatate pe care ti le poate provoca tigarea si gandeste-te inainte de a intinde mana si a lua o tigare la ceea ce vor suferi plamanii tai iar mai tarziu si tu sad nu o poti face dintr-o data insa treptat maine fumezi cu o tigare mai putin decat azi poimaine cu doua si asa mai departe pana cand nu o sa mai fumezi deloc. Daca nu poti prin vointa (insa era cea mai indicata solutie) incerca cu plasturi ceva tratemente medicale happyAi grija fumatul provoaca dependenta insa exista destule persoane care au invins dependenta si nu s-au lasat invinsi de ea. happy Mult succes!

4 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Cea mai buna solutie e ambitia si vointa

| Azµre a răspuns:

Numai fumezi deloc, renuți, fie brusc, fie le rărești, și apoi subit nu mai fumezi. Faci orice altceva, numai fumezi, sau iei de la farmacie gume cu nicotină, dar costă mult...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai sigur si mai bun "medicament" pentru a te lasa de fumat este BUNAVOINTA.Mult noroc.

Răspuns utilizator avertizat