| Jhon1112223333 a întrebat:

Salut TPU! Îmi puteți spune o dietă care te ajută slăbești repede, vă rog?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| ValentinMihai78 a răspuns:

Da, nu mâncați nimic 72 de ore și după aceea, cu puțin noroc ajungeți la UPU.
Nu există nici o dietă minune!

| Lidia09 a răspuns:

Se poate în 3 zile sau o săptămână să slăbești 3 kg. Dimineață cum te-ai trezit bei un pahar de apă poți să-l bei și cu o felie de lămâie, la micul dejun îți pregătești niște pancakes cu niște miere de albine și niște fructe (mere sau banane) sau niște terci cu miere, după care faci ceva sport. La prânz poți să-ți prepari hrișcă cu o bucată de piept de pui și niște legume (roșii/castraveți) și semințe (susan etc). Seara poți mânca iaurt cu niște fructe. Dar dacă chiar ești disperată și trebuie să slăbești urgent mănâncă la toate mesele iaurt cu fructe uscate sau proaspete/ înghețate. Este delicioshappy Nu uita să faci plimbări măcar 10.000 de kilometri pe zi pe jos. Mult succes. Dar nu ține această dietă mult să nu strici stomacul. La urma urmei poți slăbi prin a-ți mai controla poftele și a mânca porți mai mici de mâncare și să nu te grăbești când mănânci că așa mai devreme o să simți sațietate și o să te oprești din mâncat pentrucă o să înțelegi că te-ai saturat. Mănâncă dar din toate câte o leacă că până la urmă, nu ducem lipsă de mâncare.

| Cipi1212 a răspuns:

Buna, Singura dietă de slăbit este mișcarea.