| Adelinngr a întrebat:

Salut TPU,
Joi am făcut examinarea medicală pentru școala de Subofițeri mapn, iar la tot am fost trecut apt in afara de controlul oftalmologic, m-a trecut inapt deoarece a văzut ca am cataracta la cristalin sau ceva de gen, totuși a zis ca nu e nici de operație și ca nici nu mi împiedica vederea, dar n a vrut sa ma treacă apt.
Sunt șanse sa trec la contestație?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| anonimuIl a răspuns:

Nu și nu te gândi că alt doctor o să te vadă sănătos.

| Adelinngr explică (pentru anonimuIl):

Da, dar alt doctor poate fi mai indulgent, nu este o problema foarte mare cea pe care o am, poate pur și simplu a fost prea exigent doctorul care mi-a făcut controlul.

| anonimuIl a răspuns (pentru Adelinngr):

Alt doctor o să vadă că ai ce a văzut primul doctor și o să te declare și el inapt.
Nu confunda examinarea medicală de la MAPN sau MI cu fișa medicală pentru permisul auto.

| Adelinngr explică (pentru anonimuIl):

Am ieșit apt la contestație?