| AleexTPU a întrebat:

M.am trezit aseara speriat si tremuram rau de tot si aveam in cap gandul ca nu mai imi revin,nu am visat nimic,nu am avut vreun eveniment neplacut. Am luat un calciu la fiola, nurofen 400 si am baut un ceai de menta. La cateva mimute dupa ce ma calmasem putin am dat.o in febra 37, 5-38.Am reusit cu greu sa dorm, aveam in continuare acea frica. M.am trezit dupa pe la 12 dimineata (m.am culcat la 5 dim.). Dupa m.au luat iar simptomele alea, dar nici chiar asa rau. Am luat un calciu la vreo 2 ore un supradyn si dupa 1 ora un paracetamol. M.am bagat la somn,dar de data asta am adormit mai repede. Si am tot timpul o frica si in cap ca se intampla ceva rau,ca un fel de tulburari psihice. In ultima vreme am stat mult pe jocuri pc, intram pe la 7-8 seara si ieseam pe la vreo 3 dim si dormeam tarziu. Vreau raspunsuri de la cine cunoaste, va rog mult. Funda cui imi da cel mai detaliat si bun raspuns. happy

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| iulian1302 a răspuns:

Buna! A-si vrea sa te intreb ai avut ceva probleme de sanatate in trecut din cauza carora ai fost nevoit sa iei calciu? Te intreb asta deoarece in comentariul postat de catre tine am observat ca intr-un interval de 24 de ore ai luat 2 fiole de calciu. Daca nu ti-a fost recomandat de catre un medic sa iei calciu nu iti recomand sa o faci deoarece poti face hipercalcemie si este foarte periculoasa! Referitor la simptomele pe care le ai cel mai probabil ai visat ceva urat si nu mai tii tu minte( visele se pot uita foarte repede atunci cand te trezesti). Incearca sa te odihnesti cel putin 8 ore pe noapte si incearca sa eviti tot ce inseamna violenta( jocurile de pe pc, etc.).

| AleexTPU explică:

Nu cred ca de la calciu este, in ultimul timp ma culcam foarte tarziu. Aseara simteam ca.mi bubuie capu si cand voiam sa dorm nu puteam, aveam o neliniste inexplicabila. Si acum am la fel, nu stiu ce sa mai fac. Mentionez ca am 14 ani fac 15 pe 1 martie si vreau sa-mi treaca astea. Nu am avut asa ceva pana acum

| Georgiannaaaa a răspuns:

Probabil ai avut un atac de panica