| Solo_Eu_1998 a întrebat:

Salut TPU,ma doare buricul degetului mare de la mana,nu l-am intors nu nimica, daca puteti imi puteti da va rog cateva sfaturi ca sa nu ma mai doara multumesc anticipat

DAU FUNDA! :*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ElenaMaria1979 a răspuns:

Este posibil sa te fi ars?
Ti-ai strivit degetul intr-o usa?
Te-a intepa o albina sau o viespe?
Sunt atatea intrebari si nici un raspuns clar, din pacate!
Te poate durea buricul degetului de la mai multe cauze.
Poate fi o infectie adegetuilui, sau un panaritiu! sad
Offf, imi pare rau dar nu stiu sa-ti dau un raspuns clar! sad
Mergi la un doctor, daca durerea nu cedeaza!
Multa sanatate!