| ShaPPer a întrebat:

maine trebuie sa merg la analize de sange pentru a ma putea angaja la McDonald`s, insa sunt programat pentru ora 16:50, trebuie sa nu mananc nimic pana la acea ora sau pot sa mananc cate ceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Barb0Senpai a răspuns:

Salut, din pacate nu poti manca nimic si nici nu trebuie sa te speli pe dinti pentru ca analizele sa iasa bine... Poti doar sa mananci mult asta seara si maine sa bei doar apa

5 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Pentru analizele de angajare programate la orele de dupa amiaza, poti manca dar evita dulciurile si grasimile--- nu este necesar sa tii post negru! Hemograma se poate face postprandial (dupa pranz)--- la fel sumarul de urina.Iti mai poate face, eventual, o spirometrie care n'are nicio treaba cu starea "a jeun" ( pe nemancate)!

p.s. Daca analizele ar fi necesitat starea "a jeun"(pe nemancate)te-ar fi programat dimineata --- gandeste, nu te lua dupa prostiile spuse de unul sau altul pe TPU!

| mihaiion2 a răspuns:

Pentru mc donald`s, firma cu profil alimentar si tura de noapte (eventual) analizele obligatorii la angajare sunt coproparazitologic, coprobacteriologic si glicemie. Pentru glicemie trebuie sa nu mai mananci nimic cu 2 ore inainte de recoltare. Ai voie sa bei apa dar nu suc, cafea sau ceai indulcite. Cel mai improtant - nu uita probele de scaun (2 probe in 2 recipiente diferite - unul cu gel unul fara gel). Daca nu ai primit recipiente poti sa le cumperi de la farmacie.

| neutrino a răspuns:

Daca analizele le faci la acea ora si daca nimeni nu ti-a specificat nimic in legatura cu mancarea, atunci poti manca. Totusi iti recomand sa iei numai o mica gustare.

| SarmalutaPuternica a răspuns:

E scandalos vei muri de foame pentru ce pentru un mcdonald?

| Sandu_Florin_Catalin_1998 a răspuns:

Salut. nu trebuie sa mananci nimic, daca iei analize de sange