| Ioanabalea a întrebat:

Ce analize trebuie facute pentru a ma putea angaja la McDonalds?

Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

Daca esti programata dimineata nu manca caci nu se stie ce analize iti indica. Daca esti programata dupa amiaza, poti manca ---- in cazul unei recomandari speciale, vei face analizele de sange in alta zi.

9 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Nu trebuie sa le faci inainte ca angajatorul sa ia decizia de a te angaja --- investesti timp si bani degeaba! In cazul in care decizia a fost luata, angajatorul te va trimite la acel centru de medicina muncii cu care are contract--- in baza contractului respectiv vei face toate analizele gratuit.

| Ioanabalea explică (pentru alessia5158):

M-au trimis la centru, dar nu stiam ce analize sa fac(analize de sange, scaun).

| alessia5158 a răspuns (pentru Ioanabalea):

Mai exact, va indica medicul de medicina muncii (examinarea copro este minimala!)

| Ioanabalea explică (pentru alessia5158):

Maine trebuie sa imi fac analizele. Sa mananc sau nu inainte? Nu stiu daca se fac si analize de sange. Din cate am auzit, pentru angajare, nu se fac si analize de sange.

| alessia5158 a răspuns (pentru Ioanabalea):

Daca esti programata dimineata nu manca caci nu se stie ce analize iti indica. Daca esti programata dupa amiaza, poti manca ---- in cazul unei recomandari speciale, vei face analizele de sange in alta zi.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Intrucit lucrezi in alșimentatie publica cum este mec donald s, ti se vor cere analize sînge, urină si coprocultură, sa vada angajatorul ca nu ai nici o boală. Ce virstă ai?

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

Alimentatie publica,. scuze e de vină tastatura. Sanatate si mult succes, de unde esti?

| Kenya a răspuns:

Consulta-te cu medicul de familie.

| Codreanu_Anduta_1991 a răspuns:

Buna, uita-te aici ce analiz trebuie sa faci. Eu de aici le -am luat cand m-am angajat la un fastfood (Nu la Mc):
http://www.medicinamunciisv.ro/doc/sector_alimentar.pdf :)