| boogdan91 a întrebat:

Merg la sala de forta de o saptamana si nu prea ma descurc cu greutatile mari si mi-e ciuda ca muschii mei obosesc repede si m-am hotarat sa comand produsele urmatoare:(creatina si un concentrat hiperproteic)
http://www.redis.ro/......abile.html
http://www.redis.ro/ro/proteine-concentrate/99-ideal-pro tein.html
Mentionez cam 20 ani, 190cm, 100kg si vreau sa pun masa musculara, ce efect credeti ca o sa obtin cu produsele alea 2?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| lora_9285 a răspuns:

Parerea mea este sa folosesti doar Creatina un timp, pentru ca te va ajuta la efort si sa vezi cum iti merge. Lasa-ti corpul sa se desfasoare natural nu-l forta cu cine stie ce produse.

3 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Și cine a spus că după o săptămână o să faci masă musculară? Mai spui că ai și 20 de ani și nu ești informat deloc.
După 2 săptămâni abia se tonifica masa musculară, după 6 luni de antrenament vei constata că ai o masă tonică musculară și evidențiată.
Lasă dopajul, îți pui în pericol ficatul, rinichii, etc.
Crește consumul de carne cu maxim 500 de grame, este o sursă de proteine.
Succes!
Pa, pa.

| Cosmin86 a răspuns:

Redis = una din cele mai slabe firme de suplimente, cumpara-ti ceva mai ca lumea.
Si lucreaza cu ce greutati poti face exercitii corecte, sunt oameni care lucreaza biceps cu gantera de 18 si au bicepsii mai mari si mai definiti decat altii care fac cu gantera de 25, e mai important sa faci CORECT decat cu greutati mari.

| CurcanCiprian a răspuns:

Toamne asteapta pana cand organimul se obisnuieste si dupa vezi ce rezultate bune ai