| Lukasz a întrebat:

Mi-e foarte frica, am aproape toate simptomele leucemiei.
Senzatie de oboseala - Nu prea.
Pierderi in greutate fara un motiv anume - am scazut de la 48 la 47.
Infectii frecvente - Da, de la amigdalita eritamestoasa acuta la afte si dupa la laringita.
Disconfort abdominal - Ma durea mai inainte burta rau.
Dureri in oase sau incheieturi - Ma dor oasele lungi de la ambele maini.
Sangerari si invinetiri rapide: sangerari ale gingiilor, pete rosii pe piele, - Imi curge putin sange din nas, pete rosii nu am.
Tumefierea nodulilor limfatici in special din zona gatului sau a zonei inghinale - Nu.
Ce sa ma fac? Mi-am pierdut deja toata speranta.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

De la "aproape" pana la confirmare este mare distanta!
Dupa simptomele descrise, tu maidegraba suferi de lipsa de vitamine si minerale din organism (calciu, magneziu, fosfor, vitamina K si D).

Mergi la medicul de familie, iti da o trimitere la un set complex de analize sanguine (se face dintr-o singura intepatura, iar computerul da rezultatele in jumat de ora), iar de acolo iti reiese rapid ce probleme sunt plauzibile...

suntserios
| suntserios a răspuns:

Analize, aia sa faci

| sierra1 a răspuns:

Simptomele se potrivesc și pentru o banală gripă...

Ce sa ma fac?

-la medic!

| LPCTSTR a răspuns:

Referitor la greutate: cred ca stii ca pana si dupa urinare si defecatie, pierzi aproape un kilogram + caci totusi este vara, mai si transpiri.
Pierderi in greutate nu poti spune ca ai pana nu ai cu 2-3 kg in minus minim.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Trebuie sa faci analize de sange sa stii sigur o treaba.