| Joanne a întrebat:

Simptomele leucemiei sunt: febra si transpiratii nocturne, infectii frecvente si neobisnuite, astenie si fatigabilitate, cefalee, aparitia de vanatai pe corp, tumefierea nodulilor limfatici de la nivelul axilei si gatului, scaderea poftei de mancare si scaderea in greutate deoarece exista senzatia de plenitudine, cresterea in dimensiuni a abdomenului. Eu am toate aceste simptome cu exceptia ultimului. Insa, din ceea ce am citit pe internet acestea sunt comune unui numar destul de mare de boli.
Care ar fi acestea? Si cum pot depista si altfel leucemia? Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| NonEinstein a răspuns:

Pai poate sa fie multe bolii care sa corespunda acestor sintome, cancerul daca este depistat repede poate sa fie taiata tumoarea, nu te speria.Du-te la medic sa vada daca ai si daca ai si e mica tumoarea, poate fi inlaturata, in caz ca este medie sau mare sunt tratamente, chimioterapie, steroizi eventual, ai grija de tine!

| NonEinstein a răspuns (pentru NonEinstein):

Aa. scuze la tratamente fiind leucemie am uitat sa adaug transplantul de maduva, sper ca ai frati/surori.

2 răspunsuri:
| slapnenorocit a răspuns:

Cel mai bine ar fi sa consulti un medic, nu e de joaca.