| GhitaAndrei2000 a întrebat:

Salut TPU, nu stiu cum sa descriu ceea ce mi se intampla.Cateodata cand fac pipi ma doare penisul(am 16 ani), este normal? Vreau raspunsuri serioase.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Briannaa12 a răspuns:

Bună! Nu e în niciun caz "o răceală", asa cum ti a scris cineva aici, nu se face răceală la penis laughing))). Raceala aia e de fapt o infecție, cel mai probabil urinara. Nu trebuie sa te sperii, nu e ceva grav. Eu zic sa nu te duci direct la doctor. Ia mai întâi Urinal sirop de la farmacie sau întreabă ce mai au pentru infecție urinara. Vezi cât scrie sa urmezi tratamentul. Dacă nici asa nu îți trece, mergi la un doctor sa te verifice. Sa nu te temi, n are ce sa fie nasol sau complicat.

8 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Mergi la medicul urolog sa te consulte sa faci o ecografie, nu sta sa astepti pe TPU raspunsuri, nici medicii fara sa te consulte nu stiu exact ce ai, poate ai pietre sau nisip la rinichi, dar asta o vei vedea la ecografie.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu este nomală nici o durere. Ea indică o boală.

| al0o0o0 a răspuns:

Un control la medic nu ar strica.

| Amali23a a răspuns:

E posibil sa ai o mica raceala, eu sunt fata si mi se intampla la fel, acum la baieti nu stiu exact cum functioneaza. Daca si urinezi des ( de mai multe ori pe zi) si simti ca nu te mai poti tine dar de fapt faci doar putin. Sunt mai multe cauze, daca ti se intampla de mai multe zile cuata pe internet si vei gasi mai multe indicatii, in caz ca continua pe durata a mai multe zile e recomandat sa vizitezi doctorul, daca doresti iti trimit un link poate te va ajuta. Am vorbit din propia experienta s-ar putea sa fie alt motiv, totusi sper ca te-am ajutat

| GhitaAndrei2000 explică (pentru Amali23a):

As cauta dar nu stiu cum se numeste durerea asta, si nu urinez putin dar simt o durere de cateva minute.

| Amali23a a răspuns (pentru GhitaAndrei2000):

Scrie pe net de exemplu "durere dupa urinare" si cred ca o sa gasesti

| AnaMariaBcB112233 a răspuns:

Poate ai infecție, sunt fată, dar știu ce simți și cum te simți sau pot presupune, iar eu de fiecare dată am avut infecție!