| Gabryel133 a întrebat:

pentru ce sunt pastilele clotrimazol zentiva? am inteles ca sunt comprimate vaginale, pentru ce folosesc? sau care-i treaba cu ele? multumesc foarte mult

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Sunt antimicotice, adica vindeca o infectie cu o ciuperca care este sensibila la ele. Nu trebuie niciodata administrate fara indicatia ginecologului, fiindca deregleaza flora vaginala si pot determina aparitia de micoze rezistente, care sa nu poata fi vindecate

| Gabryel133 explică:

Sa inteleg ca sunt antiinfecţioase şi antiseptice?