| Simplu876 a întrebat:

Plantele comestibile cum ar fi: Iarba Grasa, Stirul, Brusturele, Nalba, Ciubotica-Cucului, Coada-Calului, Cretisoara, Filimica, Papadia, Patlagina, Pedicuta etc. Se pot manca si crude?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Simplu876 explică:

Nu va mai deranjati sa comentati daca luati aceasta intrebare ca o glumawinking

| justflo2009 a răspuns:

Despre fiecare planta in parte nu iti pot spune sunt unele care se consuma crude altele preparate in functie de necesitate
aici ai o lista cu fiecare si cum se consuma fiecare
http://remediumnatural.blogspot.ro/p/lista-plante-terapeutice.html