| abcabcabc a întrebat:

Puteti sa-mi spuneti daca laptele de capra este bun pentru nou nascuti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Jurca_Beni_1999 a răspuns:

Laptele de capra poate fi baut de copii inca de la varste fragede, cand sunt nou-nascuti sau bebelusi si are o multime de beneficii pentru sanatatea acestora. Este considerat cel mai sanatos tip de lapte pentru cei mici, in afara celui matern si cauzeaza foarte rarintoleranta la lactoza. Iata cand si cum are voie sa bea bebelusul lapte de capra, dar care sunt si avantajele si dezavantajele lui in alimentatia acestuia! Funda? happy