| DaNyEl4453 a întrebat:

As dori sa imi iau o capra si nu as sti cat costa si daca e bun laptele la gust, imi puteti da niste detalii?

4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Laptele de capră este mai ușor digerabil de către om, în ordinea aceasta, capră, oaie vacă.
Dar are nevoie să pască iarbă verde zilnic, asta ai?

| Simpatic a răspuns:

happy de tap nu se bea? am auzit ca ala e cel mai bun.
pe de alta parte lampela de lama (animalul nu accesori de ras) este printre cele mai bune, alea de le cresc mongolii prin jurul casei.

| NLS a răspuns:

Un ied costa 90-100, iar un exemplar adult, circa 200-250 RON.

Laptele de capra e foarte sanatos si recomandat pentru consum, deoarece are structura chimica cea mai apropiata de laptele matern uman.

Medicii il recomanda in special in cazuri de cancer, afectiuni pulmonare si potenta.

https://www.avantaje.ro/......umi-corect

| combativul a răspuns:

Costa mult vere, nu merita