| anonim_4396 a întrebat:

Spuneti-mi va rog ce trebuie sa maninc ca sa-mi creasca osul de la incheietura pumnului al mainii?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| proTune a răspuns:

Salut! Incheietura nu se ingroasa doar pe baza alimentelor pe care le ei(poate doar cu grasime), ci trebuiesc facute exercitii pentru latirea incheieturii. Iti recomand flexii cu ganterele, flotarile si acele grippere, respectiv niste cercuri de care trebuie sa strangi pentru a forta incheietura. Sper ca te-am ajutat!

5 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
in timpce te vei maturiza, si organismul tau se va maturiza..asteapta sa cresti/sa te dezvolti.
O zi frumoasa sa aihappy

| Adrianetc a răspuns:

Sa mananci niste romana eventual putin creier. nu are cum sa-ti creasca incheietura decat prin inaltime si dezvoltare osoasa care se intampla la maturizare 18-20 ani. pana atunci ia calciu fa sport.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna!
Pentru oase sunt bune lactatele.
Dar in timp, oasele se vor dezvolta, vei mai creste.
Te pup!

Răspuns utilizator avertizat
| bellabella13 a răspuns:

Lactate