| serghey10 a întrebat:

Stie careva cum se numesc chestiile alea medicale rotunde, mentolate, ce se folosesc de obicei pentru dureri de spate? Am incercat sa folosesc plasturi cu mentol, dar nu-s destul de puternici.
Daca stie cineva, rog sa-mi spuna si mie, dau o fundita xD
Mersi!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| untu a răspuns:

Aaa! Chestia medicala rotunda, mentolata pentru dureri de cap si de spate se numeste,, Cutie rosie chinezeasca cu crema mentolata" si se gasesc la toate farmaciile!

| PeFuga a răspuns:

Daca plasturii chinezesti nu dau rezultate iar durerea persista (de cate ori se face vreme urata de exemplu te doare de nu te poti da jos din pat decat rostogolindu-te pana la margine), atunci este cazul sa mergi la un control medical. Niste fizioterapie si kinetoterapie recomandate de reumatolog e posibil sa te ajute.

| Gabitzu246 a răspuns:

Si pe mine a inceput sa ma doara spatele de cateva zile, m-am dat cu tot felul de alifii si degeaba, numai spun ca alifiile chinezesti de care spui tu nu au avut nici un fel de efect, am consumat 5 cutiute, pe mine ma dor muschii de langa coloana.

| serghey10 explică:

Nu ma refer la alifii. E un fel de tampon moale, sau ceva de genul, rotund, cu raza de vreo 15 cm sa zic...